ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024, 9 WRZEŚNIA 9:30AM

 

"Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i umacnia się. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

WYDARZENIE
JUŻ WKRÓTCE
Dzień Wolny
25 maja 2024 | 09:30

dni

godziny

minuty

sekundy

>>

 

Zadania domowe
klasa VIII A



Strona: Poprzednia | 2 | Następna

 

- - - Strona 2 z 23 - - -

 

Święto Żołnierzy Wyklętych. "Inka" - Danuta Siedzikówna - krótki życiory

 
(c.d. tematu) bohaterska postawa 17-letniej sanitariuszki.
Zajęcia rozpoczęliśmy przeczytaniem wybranych przez uczniów wierszy. Niektóre z nich wymagały krótkiej analizy, aby przećwiczyć czytanie ze zrozumieniem.
Pozostałą część zajęć wypełniła lekcja historii - połączyliśmy siły z klasą Pani Ali i porozmawialiśmy i przeczytaliśmy informacje o Zołnierzach Wyklętych, obejrzeliśmy filmiki: Żołnierze Niezłomni - Danuta Siedzikówna " Inka" oraz "Żołnierze Wyklęci(Polimaty). Dzieci samodzielne rozwiązały test sprawdzający wiedzy o " Ince".
Daty konkursu recytatorskiego:
* 16 marca - przesłuchania klasowe
** 23 marca - Konkurs Szkolny
*** 6 kwietnia - spotkanie dzieci recytujących poezję w Providence, RI
W domu:
* Przepisz do zeszytu notatkę:
" W roku 2011 Sejm Rzeczypospolitej z inicjatywy ówczesnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego ustanowił dzień 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przez dziecięciolecia socjalizmu Zołnierze Wyklęci (zwani też Żołnierzami Niezłomnymi) byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego. Po zakończeniu II wojny światowej, oddając swe życie, stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Jedną z "Żołnierzy Wyklętych była Danuta Śiedzikówna - "Inka" , której bohaterską postawię upamiętnia pomnik w Amerykańskiej Częstochowie w Pensylwanii. Innym Żołnierzem Niezłomnym był Witold Pilecki - rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, później żołnierz AK, który wykradł z obozu Auschwitz dokumenty ukazujące światu hitlerowski mord na ludzkości. Ostatnim żołnierzem powojennej konspiracji był "Lalek" Józef Franczak - został on zastrzelony w 1963r.
** Ćwicz czytanie wiersza ze zwróceniem uwagi na wymowę i deklamację- na ocenę. Ponadto ucz się wiersza na pamięć - przynajmniej połowa wiersza powinna być opanowana pamięciowo na tę sobotę.

Materiały z lekcji:
* Film o Ince
https://www.youtube.com/watch?v=yChrddUbyy0
** Gryps z wiezienia/uchwalenie 1 marca Dniem zolnierzy Wykletych
https://www.youtube.com/watch?v=5umE9AM0zpg
*** piosenka
https://www.youtube.com/watch?v=KrQy0LTCkHw

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1:

 

 

Załącznik nr 2:

 

 

 

 

2024-03-05 11:50:43 ET
Małgorzata Momot
9 marca 2024

 


Pytania do yearbook

 
Borowik74@gmail.com
1. Trzy słowa opisujące Szkołę Języka Polskiego.
2. Która nauczycielka dała ci najwiecej inspiracji?
3. Co było największym wyzwaniem w szkole?
4. Ulubione wydarzenie.
5. Najśmieszniejsze wydarzenie.
6. Czego będzie mi najbardziej brakować?
7. Ulubiony artysta.
8. Kim chciał/chciała bym być w przyszłości?
9. Coś ciekawego o sobie czego nikt w szkole nie wie.
10. Co mi dała szkołą języka Polskiego?
Przynieść lub przysłać zdjęcie

 

 

 

2024-03-02 10:10:20 ET
SJP Boston
3 marca 2024

 


Telefon i ja. Czasowniki dokonane i niedokonane.

 
Jutro wracamy po feriach do szkoły:) Proszę, przypomnijcie dzieciom o włożeniu do plecaka wiersza na konkurs recytatorski (temat: "Z kamerą wśród zwierząt") - nawet jeśli ostateczna decyzja o wyborze wiersza nie została podjęta, dzieci będą czytały przyniesione przez siebie teksty na ocenę. Zgodnie z tym, co wysłam na telefon, na ostatnich lekcjach pracowaliśmy nad materiałem str. 157-168.
Myślę, że jutro będę miała więcej informacji nt. wycieczki do Uniwersytetu Harvarda and MIT, planowaną na 16 marca. Czekam na wiadomość odnośnie kosztu rekolekcji - prześlę informację zainteresowanym osobom na telefon. Do zobaczenia :)

 

 

 

2024-03-01 18:08:17 ET
Małgorzata Momot
2 marca 2024

 


Po weekendzie w Pensylwenii - walentynki i konkurs recytatrski

 
Zgodnie z sms-em wysłanym parę dni temu, jedyną pracą domową jest szukanie wiersza na konkurs recytatorski, którego temat brzmi "Z kamerą wśród zwierząt".
Według zapowiedzi Komitetu Rodzicielskiego, w tę sobotę będzie wciąż działała poczta walentynkowa. Walentynki można przesłać innemu dziecku, grupie dzieci, klasie, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom ...- nie ma ograniczeń, bo przecież na pewno każdy z walentynki sie ucieszy :) Jedyny warunek: walentynka musi być NAPISANA w języku polskim, mieć odbiorcę (imię i klasę), nadawca może ale nie musi być podpisany. Pani Ania z Komitetu poprosiła, by do poczty walentynkowej nie wkładać słodyczy ani innych prezentów - te można wręczyć osobiście:) Najlepszą walentynką niepisaną niech będzie uśmiech :) i słowa powitania.

 

 

 

2024-02-16 13:33:32 ET
Małgorzata Momot
17 lutego 2024

 


"Nastolatki i bon ton". Uczymy się tworzyć nowe wyrazy.

 
Podczas ostatnich zajęć udało nam się wykonać wszystkie ćwiczenia związane z tekstem (str. 147-156), tak więc dzieci wyjeżdzające mogą zająć się przygotowaniami do wyjazdu, a dzieci planujące przyjście do szkoły tylko pakują siebie i dobry humor - w szkole czekać na nich będzie Pani Iwonka, a oprócz tego poczta walentynkowa i zabawa (więcej informacji nt. temat w wiadomości od Komitetu Rodzicielskiego, a dokładnie Pani Ani Żurowskiej.

 

 

 

2024-02-08 14:17:48 ET
Małgorzata Momot
10 lutego 2024

 


- - - Strona 2 z 23 - - -

 

Strona: Poprzednia | 2 | Następna 

 

"Dziecko jest źródłem nadziei, mówi ono rodzicom o celu ich życia, reprezentuje owoc ich miłości. Pozwala również myśleć o przyszłości. Rodzice żyją dla dzieci, dla nich pracują i trudzą się. Ale nie tylko w rodzinie, w każdym społeczeństwie dziecko pozwala myśleć o przyszłości. Widzi w dzieciach swoją przyszłość naród, widzi kościół."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

Strona zasilana przez
Internetowy Serwis Edukacyjny

Potrzebujesz stronę internetową dla Twojej szkoły?

Internetowy Serwis Edukacyjny jest prostym rozwiązaniem na usprawnienie działalności Twojej szkoły pod względem administracyjnym, komunikacyjnym i mobilnym. System ten oferuje panel administracyjny dla pracowników szkoły, który umożliwia administrowanie danych w prosty i szybki sposób, jak również szybką komunikację z rodzicami.

Promuj Twój biznes z nami!

Chesz zareklamować Twój biznes na naszej stronie? Nie czekaj, zadzwoń już dziś, a szkoła otrzyma 50% dofinansowania od wartości Twojej reklamy. Wartość danej reklamy jest uzależniona od miejsca i ilości odsłonięć na danej stronie. Jedno odsłonięcie jest w okolicach $0.01-$0.02 (CPV - Cost Per View) - jest to kilkadziesiąt razy taniej niż wartość rynkowa.

Potrzebujesz stronę internetową lub web hosting?

Oferujemy promocje na projekty mobilnych stron internetowych i ich utrzymanie. Masz już stronę? To dobrze, stransferuj swoją stronę www do nas, a otrzymasz 10% zniżki. Powołaj się na tą reklamę, a szkoła otrzyma dofinansowanie od każdego nowego klienta.


Infromacje dot. stron www dla szkół, biznesów i reklam na stronach Internetowego Serwisu Edukacyjnego:

 

internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | http://www.naszaszkola.org

 

"Troska o dziecko, jeszcze przed jego narodzeniem, od pierwszej chwili poczęcia, a potem w latach dziecięcych i młodzieńczych, jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka."

Św. Jan Paweł II (1920-2005)

 

 

"DOM SAMOTNEJ MATKI" (Visitation House) - reklama sponsorowana przez Internetowy Serwis Edukacyjny

 

 

Szkoła Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II - Boston, Massachusetts
655 Dorchester Avenue - Boston, MA 02127 - United States of America

 

 


 

 


 

© 2024 Wszelkie prawa zastrzeżone przez Internetowy Serwis Edukacyjny | internetowyserwisedukacyjny@gmail.com | Portal ISE 2.10

 

CSS Framework copyright by Vision Design - graphic zoo | MFG labs icon set copyright by MFG labs